»Będzie port Valkyria Chronicles na PC

Paź 28
komentarze 1

Sega postanowiła przenieść na komputery osobiste wydaną w 2008 r. na PlayStation 3 grę Valkyria Chronicles. Widocznie ostatnie decyzje Square Enix co do portów Finali na blaszaki zachęciły innych japońskich wydawców do zauważenia faktu, iż na tej platformie też można zarobić, a nie tylko zostać okradzionym przez złych piratów. Na oficjalnym twitterowym profilu Segi można przeczytać iż gra trafi na PC, a dalsze informacje podane zostaną (tutaj ulubione słówko developerów): „soon”.

Valkyria Chronicles 28 październik 2014 -2

I to tyle z tego, co wiemy na dzisiaj. Ani przybliżonej daty premiery, ani modelu sprzedaży, nie mówiąc już o cenie jaką sobie za nią zawinszują. Jeśli jednak zakładać, że Sega rzeczywiście „inspirowała” się Square, to można spekulować, że do wydania Valkyrii nie jest tak daleko. Prawdopodobnie będzie sprzedawana przez Steama, a jej cena powinna być zbliżona do wypuszczonej niedawno na komputery XIII części Final Fantasy, czyli około 15 euro. Choć firma ta jako producent ma raczej marne doświadczenie z blaszkami (bo Total War robi dla nich The Creative Assembly), to cieszy sam fakt, że omijane do tej pory przez japońskich producentów szerokim łukiem PC-ty nagle zaczęły być postrzegane jako platforma do gier, a w szczególności jRPG-ów.

Valkyria Chronicles 28 październik 2014 -3
Na koniec krótko o samej produkcji. To gra fabularna z turowym systemem walki osadzona w okresie wzorowanym na konflikcie zbrojnym w czasie II Wojny Światowej, choć z fikcyjnymi państwami i stronami tej batalii. Grafika w niej jest, rzec można, śliczna i zupełnie się nie zestarzała, z uwagi na efektowny cel shading upodabniający ją do filmu anime. No i co nie mniej ważne – jest ona dość trudna i wymagająca. Czekamy!

PS. Valkyria Chronicles ma trzy części, ale kontynuacje pierwszej wydane zostały tylko na PSP. Ale kto wie, jak się ta PC-towa wersja dobrze sprzeda, co tam management uradzi z księgowymi?

Edit 2014-10-31 (Nox)

Teraz wiemy już, że gra ukaże się 11 listopada i kosztować będzie około 80 złotych. W zestawie znajdą się wszystkie dotychczasowe DLC.

Autor: Jesiotr
Data: 28 października 2014, 11:37

Komentarze na temat “Będzie port Valkyria Chronicles na PC”

  1. Tarai pisze:

    Bardzo cieszy mnie ten nius :D Czym więcej takich portów, tym lepiej. Byle prezentowały sobą więcej niż takie FFXIII…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *