»Chińska Republika Ludowa usuwa ban na konsole

Sty 9
komentarze 0

Zgodnie z postanowieniem z 6 stycznia 2014 w Chińskiej Republice Ludowej (Chiny) został zniesiony ban na konsole firm Microsoft, Sony oraz Nintendo. Przez prawie 14 lat w kraju tym nie można było kupić konsol żadnej  z tych firm. Warto zauważyć, że ze względu na ten zakaz w Chinach cała generacja siódma (PlayStation 3, PlayStation Portable, Wii, Nintendo DS, Xbox 360) została pominięta. Przed firmami otwiera się gigantyczny rynek zbytu w prawie 1.35 miliardowej ChRL.

Z doniesień prasowych wynika, iż Sony przewiduje, że rynek otworzy im szansę na około 10 miliardów dolarów. Microsoft nie zajął jeszcze stanowiska, ale prawdopodobnie ze względu na nikłą sprzedaż w innych krajach azjatyckich zbyt dużo nie ugra. Nintendo zaś bardzo mocno skorzystało już w tym momencie. W ciągu jednego dnia ich notowania na giełdzie skoczyły o prawie 9%.

Prawdopodobnie zmiany te wpłyną znacząco na cały rynek konsolowy oraz growy. W przypadku innych mediów, takich jak na przykład filmy bardzo często powstają specjalne wersje zawierające dodatkowe lub zmienione sceny przeznaczone tylko i wyłącznie na rynek chiński. Nie chodzi tu również o samą kwestię cenzury. Dodawanie tego typu unikalnych elementów często powoduje lepszą sprzedaż danego tytułu. Jak wiemy w grach mamy jeszcze prościej – systemy DLC. Ciekawe, co przyniosą nam te zmiany. Czy będzie może to czas, w którym zaczniemy otrzymywać chińskie DLC? A może pojawi się w sprzedaży więcej gier, które z zamiaru będą miały trafić w chińskie gusta? Czas pokaże.

Autor: Lisek
Data: 9 stycznia 2014, 10:09

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *