»Dark Souls II: Scholar of the First Sin trafi na PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360 i PC

Lis 25
komentarze 0

Wczoraj, tj. 24 listopada 2014 r. Bandai Namco na swojej oficjalnej stronie ogłosiło, że Dark Souls II 7 kwietnia przyszłego roku trafi na PS4 i Xbox One. Pakiet ten, nazywający się Scholar of the First Sin zawierał będzie podstawkę i  dotychczas wydane trzy dodatki, a ponadto przybędą nowi NPC i związana z nimi część fabuły, poprawiona zostanie rozgrywka multiplayer (matchmaking i zwiększona ilości graczy), czy też balans. Gra wyjdzie również na starsze konsole (PS3 i Xbox 360) oraz PC, ale kto ma już podstawkę i nie planuje ponownych zakupów, to część ulepszeń wraz z nowymi postaciami fabularnymi dostanie w gratisie (patch).

Dark Souls II 25 kwietnia 2014 - 1

Niestety by zagrać w DLC The Lost Crowns trzeba te dodatki kupić osobno albo właśnie  zainwestować  we wspomnianą kompletną wersję Scholar. Skoro gra pojawi się na  nowych konsolach, trzeba się spodziewać lepszej grafiki; to samo tyczy się blaszaka, gdzie zapowiedziano, iż będzie na nim wsparcie dla DirectX 11. Dodam jeszcze, że o ile wersji GOTY z wszystkimi rozszerzeniami można było prędzej, czy później oczekiwać, to opcja z nowymi konsolami jest trochę niespodzianką. Najbardziej jednak zadziwia termin wydania. W podobnym czasie From Software kończy prace nad Bloodbornem i Namco samo sobie zrobiło konkurencję. Dla rzeszy wyznawców gier FS to nie problem, ale zdaje się, że ichni obecnie właściciel, ale i wydawca wypowiadali się, że mimo łatki „hardcore” celują w szersze grono odbiorców (sławne słowa o „uproszczeniu” rozgrywki), więc jednak wyłożenie w krótkim czasie dwa razy po 60 dolarów/euro za symulator ginięcia może być dla niektórych zbyt dużym obciążeniem finansowym/psychicznym. Poniżej nowy, jeszcze gorący trailer.

Edit by Nox (17:00):

Niestety póki co wygląda na to, że rozszerzona wersja na PC (w sensie – ta z lepszą grafiką, a nie darmowy patch 1.1.0 dla zwykłej edycji) będzie płatna jako osobna gra.

Autor: Jesiotr
Data: 25 listopada 2014, 16:07

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *