»[E3 2015] Konferencja Sony – The Last Guardian, Final Fantasy VII Remake i Shenmue 3!

Cze 16
komentarze 0

Nadal trudno mi powstrzymać emocje – Sony przypomniało wszystkim, po co ogląda się E3. Dla niespodzianek i życia nadzieją, że zobaczy się coś, na co czeka się od lat. Dostarczyli pod każdym względem i chyba wystarczy, że podam tutaj trzy tytuły – The Last Guardian, Final Fantasy VII Remake i gdy wszyscy myśleli, że piękniej już być nie może, pojawiło się Shenmue 3 (akcja na Kickstarterze w tę stronę). Już pierwsza z tych gier, którą zresztą rozpoczęto konferencję, wystarczyła, aby widownia wpadła w zachwyt. Później emocje rosły jak u Hitchcocka, a u niektórych komentujących osiągnęły niemalże stan ekstazy. Dla takich chwil oglądam E3.

Ale czas się pozbierać i treściwie wymienić, co widzieliśmy na konferencji poza tym. Genialnie zapowiada się Horizon: Zero Dawn, w którym plemiona ludzi żyjących po końcu naszej cywilizacji muszą radzić sobie w świecie, po którym wędrują mechaniczne dinozaury. Brzmi dziwacznie, ale wykonanie wręcz kipi fantazją i profesjonalizmem twórców – szykuje się hicior i bardzo klimatyczna gra akcji.

Square Enix pokazało zwiastun nowego Hitmana, był też Street Fighter V, nowy gameplay z No Man’s Sky, Call of Duty: Black Ops III, Batman: Arkham Knight czy Assassin’s Creed: Syndicate. Sony wzięło pod swoje skrzydła również ciekawie zapowiadające się od pewnego czasu Firewatch.

Zapowiedziano Disney Infinity 3.0 Edition, dodatek do Destiny o podtytule The Taken King, grę o nazwie World of Final Fantasy, a Media Molecule pokazało surrealistyczne Dreams, w którym gracze będą tworzyć sny modelując otoczenie, obiekty, animując to wszystko i udostępniając innym „śniącym”… a przynajmniej tyle zrozumiałem z prezentacji. Ale może w tej niejasności i wrażeniu obcowania z czymś nieznanym jest urok tej produkcji. Konferencję zakończył wgniatający w fotel gameplay z Uncharted 4: A Thief’s End. Zapowiada się nieziemska zabawa.

Cała konferencja Sony

The Last Guardian

Horizon: Zero Dawn

Hitman

Street Fighter V

Dreams

Firewatch

Destiny: The Taken King

Final Fantasy VII Remake

Uncharted 4: A Thief’s End

Autor: Nox_A15
Data: 16 czerwca 2015, 07:20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *