»Final Fantasy I – Ciekawostki

Final Fantasy I była pierwszą grą Square i zawiera kilka ciekawostek, żartów oraz dziwadeł, których nie znajdziecie w innych tytułach tej serii. Oto i kilka z nich.

Grób Erdrica

Takie miejsce znajdziemy w grze. Zapewne większości imię to niewiele powie, ale bardziej wnikliwi gracze jRPG zapewne wiedzą, że postać o tym imieniu pojawiała się w serii Dragon Quest, będącej jedną z inspiracji do powstania Final Fantasy. Żeby było śmieszniej, Erdrick leży w grobie wyłącznie w wersji angielskiej. W wersji japońskiej napis na grobowcu głosi „Tu leży Link” (dla nie kojarzących – główny bohater „Legend of Zelda”).

Doświadczenie

Z całej ekipy tworzącej Final Fantasy I najwięcej doświadczenia w tej branży miał Nobuo Uematsu, dla którego była to już szesnasta gra, do której skomponował oprawę muzyczną. Tym razem jednak wyszło mu to lepiej niż zwykle. Dzięki temu wiele klasycznych melodii z tej części serii wciąż pojawia się w kolejnych Finalach.

„Ostatni” Final

Hironobu Sakaguchi, niezadowolony z rezultatów sprzedaży poprzednich gier zespołu Square, zapowiedział, że ta gra będzie ich ostatnią produkcją spod znaku jRPG. Jak wszyscy wiemy, stało się inaczej. Gra odniosła wielki sukces w Japonii, stając się drugim, po Dragon Quest, najpopularniejszym cyklem jRPG. Gorzej poszło w USA, gdzie pierwsza część cyklu została przyjęta średnio, w dużej mierze poprzez bardzo agresywną kampanię promocyjną Nintendo. W Europie i Australii „jedynka” oficjalnie pojawiła się dopiero w 2003.

Cid

Przyjęło się, że w każdej części, ba, nawet w tytule związanym z serią Final Fantasy, musi pojawić się postać o imieniu Cid, będąca najczęściej mechanikiem, wynalazcą, pilotem lub inżynierem. W każdej? No to spróbujcie znaleźć Cida w Final Fantasy I. Co by nie zmuszać was do przekopywania się przez grę – Cida w FF I nie ma.

Mapowa miotła

W Matoya cave znajdziemy miotłę, która gada. Samo w sobie jest to niezbyt często spotykane, ale jeśli naciśniemy przycisk B select, zostaniemy przeniesieni na mapę świata.

Niewidzialny człowiek

Będąc w zamku Corneria udaj się do apartamentów królowej i obszukaj je uważnie. W pewnym momencie trafisz na coś niewidzialnego, co blokuje ci drogę. Jest to niewidzialny człowiek, którego możesz odwiedzać w trakcie gry, a który co jakiś czas będzie ci mówił coś innego.

Autor: Grisznak
Data: 4 października 2013, 20:42

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *