»Final Fantasy IV – Postacie

Cecil Harvey

final_fantasy_IV_cecil

Czarny Rycerz, dowódca elitarnej jednostki powietrznej królestwa Baron. Do pewnego czasu najbardziej lojalny generał króla, jednak po ataku na wioskę Mysydian, Cecil zaczyna się zastanawiać dlaczego otrzymał takie zadanie. Odszukanie prawdy było dla niego bolesne, został wysłany na misję zniszczenia wioski Summonerów, odbyła się tam całkowita rzeź, którą przeżyła jedynie mała dziewczyna. Biegnąc dalej tokiem wydarzeń Czarny Rycerz spotyka wiele osób na swej drodze, sam zaś otrzymuje zaszczyt zostania Paladynem. Jego miłość Rosa Farrel, podróżuje z nim do samego końca podróży, w tym przypadku Cecil nie czuje się samotny. Choć na początku trochę oschły i sztywny powoli nabiera kolorowych myśli na temat świata, jednak świata bez takich problemów jak wyprawy na księżyc i pokonywanie przybyszów z kosmosu.

Rosa Farrel

final_fantasy_IV_rosa

Zasłużony Biały Mag pochodzący z królestwa Baron. Piękna kobieta o charakterystycznej urodzie, z blond włosami i odziana w białe szaty. Wielka miłość Czarnego Rycerza Cecila, to właśnie on dla niej wiele razy ryzykował życie, uczucie które wiąże tych dwoje nie jest tylko jakimś tam zauroczeniem, to prawdziwa miłość, którą można dojrzeć z daleka. Jako iż jest to kobieta, w całej historii uchodzi za dość delikatną i wrażliwą osobę.

Kain Highwind

final_fantasy_IV_kain

Rycerz z Smoczego rodu tzw. „Dragoon”, jeden z nielicznych przyjaciół Cecila za czasów wspólnych walk dla królestwa Baron, co za tym idzie obaj panowanie dażą siebie wielką sympatią i oddaniem. Do czasu gdy właśnie Kain zostaje opętany przez Czarną Magię, którą rzuca nie niego Golbez. Wtedy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Cecil jest całkowicie oszołomiony, gdyż dziwi się co jego przyjaciel wyprawia. Następnie przez niego zostaje uprowadzona Rosa, na końcu zaś gdy wszyscy myśleli, że czar prysnął okazuje się, że nie i Kain ucieka z jednym, z kryształów Ciemności. Akcja zaczyna nabiegać tempa, jednak po wielu bitwach nasz Paladyn przywraca trzeźwość umysłu przyjecielowi, który wstępuje w jego szeregi by móc oczyścić świat z plugastwa jakie zostało zasiane na tych ziemiach.

Tellach

final_fantasy_IV_tellah

Największy i najsłynniejszy Sage w świecie Final Fantasy IV. To właśnie o nim mówiono opowieści o mistycznej postaci, która potrafi rzucić każdy czar, nie boi się wyzwań ani potyczek z potworami, jednak jest to samotny ojciec, do czasu gdy jego córkę zabijają statki z elitarnej jednostki Red Wings dowodzone przez Kaina. Po tak bolesnych wydarzeniach w sercu Tellaha następuje całkowita rozpacz po córce, chęcią zemsty podróżuje w celu odnalezienia najpotężniejszego czaru „Meteo’, to właśnie dzięki temu czarowi , zdruzgotany ojciec chce dokonac zemsty na Golbezie, co jednak okazauje się być fatalnym skutkiem, gdyż moc drzemiąca w przeciwniku była zbyt duża, a zarazem sił zabrakło by przeżyć rzucenie Meteo.

Rydia

final_fantasy_IV_rydia

Młoda summonerka, która towarzyszy nam przez większość gry. Z początku nieśmiała i mało waleczna, jednak po wizycie w świecie/krainie Summonów, ta mała dziewczyna zamienia się w prawdziwą kobietę. Dzięki jej pomocy możemy pokonywać hordy potworów czyhających za każdym rogiem. Patrząc przez pryzmat przeszłości, mogę powiedzieć, że jest to postać niespełniona. Przez niewiedzę, Kain’a i Cecila straciła matkę, potem musiała już jedynie borykać się z przeciwnościami losu. Wszystko zmienił król mórz i oceanów Leviathan. Dopiero dzięki jego pomocy Rydia odnalazła cel w życiu i zaczęła walczyć o ocalenia świata.

Cid

 final_fantasy_IV_cid

Postać bardzo dobrze znana fanom serii Final Fantasy, najczęściej ta postać wiąże się z konstrukcjami, samolotami czy statkami powietrznymi. W tej części jest podobnie. Tutaj pod skrzydła wpada starszy mężczyzna, który przeżył prawie połowę swego życia, głównie zajmując się majsterkowaniem jak i tworzeniem wspaniałych „środków” transportowych dla królestwa Baron, jednak po niemiłych wydarzeniach Cid rezygnuje z pracy na rzecz swego władcy i przyłącza się do Cecila i jego ferajny. Dzięki jego pomocy przemieszczanie się pomiędzy różnymi wyspami nie stanowi żadnego problemu, poczciwy facet jest dość uparty i lubi postawić na swoim. Patrząc przez pryzmat wydarzeń fabularnych zauważyłem, że tylko jego córka potrafi ostudzić zapał swojego taty gdy on się za bardzo „podnieci”.

Yang

 final_fantasy_IV_yang

Żonaty mnich z królestwa Fabul. Wierny wojownik króla i człowiek o wielkiej odwadze, sile i mądrości. Walczy w imię wszystkich żywych istot by świat mógł dac im zchronienia jakigo wszyscy potrzebujemy. Nauczyciel młodych adeptów sztuk walki, uczący w górach nieopodal swojego miasta. Wszystko szło gładko, do czasu gdy Yang został zaatakowany przez zgraję „Bomb” , próbował sam pokonać wroga, jednak bez pomocy Cecila i reszty nie przeżyłby tej potyczki. Dzięki temu wydarzeniu, mnich otworzył oczy na zło, które otacza świat i niezwłocznie powrócił do Fabul z nowymi przyjaciółmi by bronić ziemi ojczystej przed siłami zła. Waleczne serca wojowników nie wystarczyły by obronić królestwo, obrona „padła”. Był to powód, dla którego Yang zgodził się wyruszyć w świat aby poznać prawdę i pomścić tych wszystkich, którzy zginęli niesłusznie.

Edgar

 final_fantasy_IV_edgar

Młody książe z królestwa Damcyan i zarazem ostatni spadkobierca tronu, gdyż jego dom a zarazem ojczyzna zostaje zrównana z ziemią. W trakcie ataku ginie córka Czarodzieja Tellaha, jak i ta sama osoba jest największą milością Edgara. Teraz ukochany dziewczyny oraz ojciec mają jeden cel, pomścić Annę, „zabić” tego, który jest odpowiedzialny za jej śmierć. Chłopak z czasem dowiaduje się , że nie to ma zrobić, zemsta to nie cel w życiu jaki powinien obrać, po objawieniu mu się ducha ukochanej nasz „Bard” odnajduje światło w jego sercu i zmierzą w stronę, w którą prowadzi go nadzieja i miłość ( normalnie jak telenowela :p ).

Edge

 final_fantasy_IV_edge

Cichy wojownik Ninja, a jednocześnie dorosły już książę królestwa Eblan, jednak nie mieszkający już w zamku, tylko w jaskini nieopodal. Gdy świat ogarneła fala potworów to Edge’a przyszedł Rubikant i zmusił podannych jak i księcia do opuszczenia swojego domu. Mężczyzna nie może sobie wybaczyć tego co się stało, wyrusza by znaleść potwora i pokonać go, a dzięki temu uwolnić swój lud od niepowodzenia jakim został obarczony. Dzięki pomocy Cecila wojownik Ninja znajduje i pokonuje Rubikana, jednocześnie przyłączając się do drużyny jako ciecierpliwy i wybuchowy Edge.

Palom&Porom

 final_fantasy_IV_porom

Najmłodsza para bohaterów, dziewczynka i chłopiec, który zostają przyłączeni do drużyny by pomóc Cecilowi odnaleźć w sobie dobro. Jedno z nich to Biały Mag (Porom), zaś drugie to Czarny Mag(Palom), jednak gdy czarują razem to mogą przyzywać naprawdę potężne czary. Jako iż oboje ciągle się kłócą to i tak Porom rządzi, widać to po tym jak Palom jej słucha, z reguły dostanie mu się po głowie, gdy „strzeli” jakąś gafę. Oboje wnoszą do gry dużą dawkę dobrego humoru, do czasu gdy… (sami się dowiedzcie :P ).

FuSoYa

 final_fantasy_IV_fusoya

Najstarsza z postaci i zarazem najbardziej tajemnicza, mało o nim wiadomo, wiemy tylko, że jest strażnikiem w księżycowym zamku oraz, że jest blisko związany z Cecilem. To właśnie on uświadomi Paladynowi kim jest i skąd pochodzi, a także wyjaśni kilka innych niejasności, ale nie wszystkich. Jako osoba z cała paletą Czarnej i zarazem Bialej Magi w walce obok Rydii, która wzywa summony sprawdza się znakomicie.

Autor: Nite
Data: 10 listopada 2013, 19:48

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *