»Final Fantasy X – Aeony podstawowe

VALEFOR

finalfantasyx_aeonypodstawowe_valefor

Lokalizacja: Świątynia Besaid.

Atak specjalny: Sonic Wings – atak ten zadaje przeciwnikowi obrażenia fizyczne oraz oddala następną turę przeciwnika.

Overdrive:
1) Energy Ray – zadaje nieelementarne obrażenia na wszystkich przeciwników.
2) Energy Blast – zadaje nieelementarne obrażenia na wszystkich przeciwników, ale większe niż Energy Ray (aby zdobyć tego Overdrive’a należy wrócić się do Besaid po zdobyciu Airshipa i pogadać z przechadzającą się dziewczyną z psem. Wcześniej trzeba pokonać Dark Valefora).

Niższy limit obrażeń (9999 HP): tak. Można tą blokadę zdjąć po zdobyciu ostatecznej broni dla Yuny: Nirvana i ulepszyć ją o Moon Crest.

Uwagi: Valefor ma najmniej punktów HP ze wszystkich aeonów, ale jest szybki, ma wysokie Accuracy i jest nieosiągalny przez przyziemne stwory nie posiadających ataków z dystansu.

IFRIT

finalfantasyx_aeonypodstawowe_ifrit

Lokalizacja: Świątynia Kilika.

Atak specjalny: Meteor Strike – atak ten zadaje nieelementarne obrażenia jednemu przeciwnikowi, który może zostać użyty przeciwko odległym celom (atak na dystans).

Overdrive: Hell Fire – atak ten zadaje wszystkim przeciwnikom obrażenia od ognia.

Niższy limit obrażeń (9999 HP): tak. Można tą blokadę zdjąć po zdobyciu ostatecznej broni dla Wakki: World Champion i ulepszyć ją o Jupiter Crest.

Uwagi: Ifrit jest aeonem elementarnym (element ognia) dzięki czemu możemy go leczyć takimi czarami jak Fira, Fira i Firaga . Dobrym pomysłem jest użycie go przeciwko przeciwnikom mało odpornym na ogień.

IXION

finalfantasyx_aeonypodstawowe_ixion

Lokalizacja: Świątynia Djose.

Atak specjalny: Aero Spark – ten atak zadaje przeciwnikowi nieelementarne obrażenia. Neguje wszelkie czary ochronne jakie posiada przeciwnik (działa podobnie jak Dispel).

Overdrive: Thor’s Hammer – atak ten zadaje wszystkim przeciwnikom obrażenia od piorunów.

Niższy limit obrażeń (9999 HP): tak. Można tą blokadę zdjąć po zdobyciu ostatecznej broni dla Kimahriego: Spirit Lance i ulepszyć ją o Saturn Crest.

Uwagi: Ixion podobnie jak Ifrit jest aeonem elementarnym (element piorunów), dzięki czemu możemy go leczyć takimi czarami jak Thunder, Thundara i Thundaga. Ixion ma wysoki wskaźnik obrony zarówno od ataków fizycznych, jak i magicznych.

SHIVA

finalfantasyx_aeonypodstawowe_shiva

Lokalizacja: Świątynia Macalania.

Atak specjalny: Heavenly Strike – atak zadający przeciwnikowi nieelementarne obrażenia. Dodatkowo opóźnia turę przeciwnika.

Overdrive: Diamond Dust – atak ten zadaje wszystkim przeciwnikom obrażenia od lodu.

Niższy limit obrażeń (9999 HP): tak. Można tą blokadę zdjąć po zdobyciu ostatecznej broni dla Lulu: Onion Knight i ulepszyć ją o Wenus Crest.

Uwagi: Shiva ma wyjątkowo wysokie Agility i Accuracy i jest aeonem elementarnym (element lodu), dzięki czemu można ją leczyć czarami takimi jak Blizzard, Blizzara i Blizzaga.

BAHAMUT

finalfantasyx_aeonypodstawowe_bahamut

Lokalizacja: Pałac St. Bevelle.

Atak specjalny: Impuls – silny atak zadający wszystkim przeciwnikom poważne nieelementarne obrażenia.

Overdrive: Mega Flare – atak ten zadaje wszystkim przeciwnikom najczęściej większe niż 9999 punktów HP.

Niższy limit obrażeń (9999 HP): nie.

Uwagi: Bahamut to naprawdę dobry aeon. Posiada wysokie Evasion, szeroki wachlarz ofensywnych czarów elementarnych, silny atak nielementarny Impulse, a do tego nie posiada niższego limitu na zadawane obrażenia.

Autor: Zell
Data: 14 marca 2014, 11:46

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *