»Just Dance 2018 – Recenzja (PS4)

Wielokrotne granie w gry polega na wygodnym usadzeniu się w fotelu i rozkoszowaniu się rozgrywką za pomocą pada, bądź klawiatury i myszki. Jednak od jakiegoś czasu powstają także produkcje, które zachęcają żeby wstać z miejsca i poruszać swoim ciałem w rytm dobrej muzyki. Taki jest właśnie Just Dance 2018, o którym wspominałem dość niedawno przy okazji Warsaw Games Week 2017.

Jeżeli kojarzycie chociażby z przeróżnych relacji, jestem wieloletnim fanem serii Just Dance od premiery trzeciej odsłony, która wkraczała wówczas na X360. Spędziłem setki godzin przy każdej części tańcząc sam, bądź ze znajomymi w rytm przeróżnej muzyki. Najnowsza osłona zachęci z pewnością wielu graczy, gdyż trafia na konsole 7 i 8 generacji, a także na poczciwe Wii. JD2018 ogrywałem na PS4 za pomocą swojego smartfona i od razu przyznaje, że bawiłem się świetnie, ale…

No właśnie, na początku muszę zarzucić największą wadę najnowszej grze -granie na SMARTFONIE. Niestety należę do tych „biednych” studentów, którzy nie mogą zbytnio sobie pozwolić na kamerkę oraz ps move, więc urządzenie jest zarazem świetnym zamiennikiem dla niedzielnego gracza. Oczywiście, aby zagrać (a raczej zatańczyć) musimy pobrać odpowiednią aplikację, połączyć ją z konsolą i voila! Działa! Niestety, wspomniany smartfon jest klęską, a także błogosławieństwem gry. Aplikacja bardzo lubi szybko zżerać baterię telefonu, który jest jedyną – przynajmniej dla mnie – opcją grania w tę grę. Niezależnie od smartfonu, to jest dość uciążliwy ból, tym bardziej kiedy podczas wykręconych ruchów przypadkowo rzucimy smartfonem o podłogę, ścianę, a nie daj Boże o telewizor.  Więc jeżeli posiadacie Kinecta, wiilota, albo PS Eye, to problem macie już z głowy.

Pomijając czysto technologiczne apekty, to mamy kawał solidnej gry muzyczno-tanecznej, która z roku na rok porywa nowymi oraz egzotycznymi kawałkami. W tym roku Ubisoft zachęca Nas m.in. takimi znanymi wykonawcami jak: Dua Lipa, Katy Perry, Lady Gaga, albo DNCE.  Mamy dobre 40 kawałków, a do tego dochodzi 3 miesięczna subskrybcja „Just Dance Unlimited”, która zawiera 300 układów tanecznych, znanych chociażby z poprzednich odsłon. Możemy bawić się oczywiście solo oraz razem z piątką innych przyjaciół. Mamy układy solo, duety albo typowe grupowe zabawy dla 4-6 osób. Osobiście przypadły mi do gustu takie układy jak:  Dua Lipa – Blow Your Mind HyunA – Bubble Pop, albo Ed Sheeran – Shape Of You.
Oczywiście po zakończeniu każdej piosenki, możemy otrzymać punkty mojo, za które możemy wykupić nowe ekskluzywne piosenki, alternatywne układy taneczne i inne różności. Do osiągnięcia wszystkiego zajmie Nam sporo czasu, więc warto spędzać wolny czas przy grze, gdyż to wyjdzie Nam bardzo dobrze na zdrowiu fizycznym. Apropo zdrowia…

Bardzo dobrym krokiem jest powrót dobrej funkcji „Just Sweat”, które oferuje w pewnym sensie licznik kalorii. Ponadto dla większej różnorodności otrzymujemy także takie tryby jak: Dance Lab  – czyli tryb, w którym musimy tańczyć dość komiczne układy, Fitness Mode – czyli tak jak nazwa wskazuje tryb fitness, który jest idealny w celach czystej domowej rekreacji oraz tryb online – World Dance Floor, w którym rywalizujemy z graczami z całego świata. Bardzo cieszy również, że twórcy pomyśleli także o najmłodszych, dodając dla Nich tryb Kids. Pozwala on pobawić się w dość prostych układach tanecznych, które z pewnością ucieszą najmłodszych tańcerzy.

Na końcu chciałbym wspomnieć o aspekcie wizualnym gry. I przyznaję, ponownie gra trzyma swój poziom stylistyczny. Produkcja kontynuuje swój kolorowy oraz neonowy charakter, a same animacje tancerzy są przepięknie odwzorowane. Aż czasami chce się tylko podziwiać wszystkie tła, które są przedstawione w telewizorze przy puszczanej muzyce.

Podsumowując, bardzo podoba mi się najnowsza osłona Just Dance. Może nie ma najlepszej (dla mnie) playlisty w porównaniu do poprzednich odsłon, lecz z pewnością będzie idealną produkcją. Produkcją, przy której można poruszać bioderkami wraz z mamą, córką, bratem, siostrą, szwagrem, koleżanką, a może nawet sąsiadką. Dla każdego znajdzie się z pewnością coś dobrego!

Plusy
  • Dużo nowych piosenek
  • Tryb Fitness oraz World Tour
  • Cościk dla dzieci
Minusy
  • Granie na smartfonach sprawia wiele problemów

Ocena końcowa: 8+/10

Dziękujemy firmie Ubisoft za udostępnienie egzemplarza gry!

Autor: Mkali_Vector
Data: 6 listopada 2017, 14:19

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *