»Lord Of Magna: Maiden Heaven (3DS)

Lord_of_Magna_(NA)
Przyznam, że wcześniej przed otrzymaniem kopii recenzenckiej nigdy nie słyszałem o Lord Of Magna: Maiden Heaven. Na szczęście nie żałuję, gdyż spędziłem naprawdę kilkanaście przyjemnych godzin podczas ogrywania wspomnianego tytułu.

Dlaczego? Gdyż nie mamy do czynienia z typowym JRPGiem, gdzie nasze postacie poruszają się jakby po szachownicy. Wyobraźcie sobie typowe Musou – Dynasty Warriors albo Samurai Warriors. Mamy główną bohaterkę lub bohatera i jednym ciosem możemy powalić hordę przeciwników, a naszym celem jest załatwienie lidera grupy. Tutaj jest bardzo podobnie! Podczas pojedynków mamy do czynienia z mixem Musou z jRPGiem. Mamy naszych 4 bohaterów, używamy skillów, przedmiotów i możemy eliminować kilku przeciwników w zależności od zasięgu naszego ataku. Tym bardziej, że możemy podczas naszej tury poruszać się po całym obszarze pola bitwy.  To jest świetna sprawa, gdyż dorzuca to dużo taktyki do naszych kolejnych poczynań.  Osobiście nudzą mnie typowe walki jRPG, gdzie tylko od szczęścia i naszego ekwipunku zależy czy oberwiemy czy nie. Tutaj możemy wycofać się naszą postacią do bezpieczniejszego obszaru, aby mogła szybko się zregenerować, podczas gdy reszta postaci będzie nadal walczyć w zwarciu z potworami i nie tylko. Ponadto musimy zwracać uwagę na typ przeciwników. Nasze wróżki oraz przeciwnicy reprezentują dany żywioł, więc właściwy dobór bohaterki do walki jest również kluczem do sukcesu w walce. A walki łatwe nie są, wręcz przeciwnie w późniejszych etapach jedna potyczka potrafi ciągnąć się dobrą godzinę, więc polecam być cierpliwy w stosunku do gry. Tym bardziej, gdy przy zatrzęsieniu przeciwników, gra potrafi trochę zwolnić. Naprawdę, animacje bohaterek potrafią zwolnić w pewnych momentach, co jest w pewnych momentach dość irytujące.

tumblr_inline_nmkg6i6rgn1siwbnr_400

Oczywiście narzekam troszkę na płynność gry podczas walk, ale nie będę narzekał na grafikę. Gra jest jest bardzo cukierkowa i ma swój urok! Dosłownie! Postacie są starannie narysowane, a krajobrazy pięknie animowane.  Tym bardziej, podczas rozmów typowo VNkowych, gdy twoja postać porusza się, a nie jest zwykła grafiką przedstawiającą postać. Muzyka również daję radę, szczególnie w intrze. Dlatego ocena audiowizualna będzie jak najbardziej pozytywna. Marvelous dołożył również wszelkich starań co do dubbingu, który jest wyśmienity. Aktorzy dołożyli wszelkich starań co do odgrywania swoich ról. Nie mamy także do czynienia z błędami w tłumaczeniu oraz innymi tego typu katastrofami. JEST DOBRZE!

Oprócz typowych walk możemy również prowadzi ć głębsze relację z naszymi Wróżkami. Coś podobnego jak Social Links w Personie 3 i Personie 4 – im głębsza relacja, tym większe profity w walce. Tutaj jest bardzo podobnie, ponadto możemy prowadzić własną gospodę, w której tworzymy nową broń i załatwiamy inne pierdoły.

Z pewnością chcielibyście się dowiedzieć co nieco o fabule gry, nieprawdaż? Otóż fabułą nie jest porywająca i może zniechęcić wielu użytkowników 3DSa, bo opowiada o wróżkach, które ssą zarazem… pokojówkami. Ot tam typowa japońska fabułka. Główny bohater Luchs, podczas jednej z wypraw do jaskini po kryształy  trafia na uroczą wróżkę Charlotte, która z kolei ratuje mu życie przed potworami z jaskiń. Dziewczyna staje u jego boku w obronie wioski i gospody, przed nadchodzącymi oprawcami znanymi z przepowiedni. Niestety, wróżka straciła pamięć i jedyne co może przywrócić jej jakiekolwiek wspomnienia jest odszukanie pozostałych sióstr. Oj tam fabułka o ratowaniu świata, ale jest o dziwo bardzo przyjemna, gdyż bohaterowie są naprawdę bardzo zabawni. A niektóre wróżki urocze i dosłownie kochane.

Podsumowując: Czy warto ograć Lords Of Magna: Maiden Heaven? Jak najbardziej! Mamy do czynineia z kawałem świetnego jRPGa, który podczas dłuższej rozgrywki stanowczo nie nudzi! Z przyjemną fabułką, uroczymi bohaterkami i pozytywną otoczką gry. Pozdrawiam i polecam!

Plusy
  • jRPG, który nie nudzi!
  • Oprawa audiowizualna
  • Bohaterowie
Minusy
  • Płynność

Ocena końcowa: 8+/10

Dziękujemy firmie Conquest Entertainment za udostępnienie egzemplarza gry!

Autor: Mkali_Vector
Data: 25 września 2015, 00:23

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *