»NEKOPARA vol. 0 – Recenzja [PC]

Muszę przyznać, że nie jestem wielkim fanem visual novelek. Zazwyczaj nie potrafiłem odpowiednio podzielić sobie tytułu w czasie, przez co najczęściej albo próbowałem przejść kilkunastogodzinną grę w kilka dni, albo porzucałem ją poprzez zmęczenie materiału. NEKOPARA vol. 0 dostarcza coś ciekawego – jest zaledwie króciutkim fragmentem historii. I muszę przyznać, że dosyć udanym.

W NEKOPARA vol. 0 jesteśmy świadkiem jednego dnia z życia kociaków usługujących w domostwie. W podzielonej na godziny opowieści zobaczymy jak się budzą, przygotowują obiad, wspólnie biorą kąpiel czy idą spać. Nie spodziewajcie się żadnej skomplikowanej fabuły – całość gry ma być jedynie rozczulającym, wesołym kabaretem. Jest dosyć zabawnie i bardzo słodko, a wszystkie kociaki mają bardzo wyraziste charaktery.

Oprawa gry jest również przeurocza. Śliczne rysunki i bardzo płynne animacje powodują, że czujemy się jakbyśmy oglądali anime. Przygrywająca ścieżka dźwiękowa i porządnie zrealizowane udźwiękowienie postaci (wszystkie dialogi są wypowiadane przez aktorów głosowych) tylko pomagają utwierdzić w tym odczuciu.

Po ukończeniu króciutkiej, gdyż zaledwie 30 minutowej pozycji, możemy jeszcze raz obejrzeć wszystkie obrazki. I właściwie tyle. Nie uraczy nas żadna dodatkowa historia czy nieobecne w grze bonusy.  Tytuł polecam zdecydowanie wszystkim fanom anime i wyznawcom kocich dziewczynek. Na chwilę obecną kosztuje on 2.99€ na steamie – za taką ilość słodyczy warto.

Plusy
  • Śliczne rysunki
  • Urocza
Minusy
  • Cena za tak krótką grę

Ocena końcowa: 7+/10

Autor: Lisek
Data: 8 października 2015, 12:48

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *