»Suikoden 2 – Recenzja (PS1)

Suikoden, Suikoden, Suikoden… Wielokrotnie ten tytuł obijał mi się o uszy, jednak sam nie wiem, czemu jakoś się nim nie zainteresowałem. W końcu dorwałem tą, grę, przygotowany byłem na średnie 2D z poziomu SNESa masę słabych postaci i kolejnego złego, co mu się zachciało opanowywać świat… Suikoden II przerósł kilkakrotnie moje oczekiwania.

Grafika jak już wspomniałem jest w 2D, jedynie niektóre efekty w walkach i filmiki są 3D.
Osobiście wole grać właśnie w gry dwuwymiarowe (tylko na lepszym poziomie a nie jak np. BoF 1) Grafika w Suikodenie jest bajeczna, masa ciekawych elementów, każda postać dopracowana ze szczegółami posiadająca masę gestów (szczególnie Nanami jest świetnie zrobiona, graficznie ofkoz)

System walki był dla mnie wielkim zaskoczeniem z jednej strony i niestety małym rozczarowaniem z drugiej.
Wydając zwykła komendę auto walki widzimy jak kilka osób uderza w jednym czasie, pierwsze porównanie to techniki łączone znane z CT, ale momencik kolejna komenda to właśnie ataki łączone wykonywane przez 2 lub 3 osoby (są tez po więcej osób, ale to rzadkość) (CT się kłania) jak dla mnie świetny patent dzięki temu zabiegowi walki się nie nudzą.
Kolejna sprawa to tak zwana Magia Runiczna, tu spotkał mnie niewielki zawód, to praktycznie to samo, co Materie w FF7, ale to wcale nie psuje zabawy, przeciwnie wielu może się spodobać.

Tym, z czego słynie gra jest ilość postaci które możemy przyłączyć do naszej drużyny/armii, jeśli się nie mylę jest ich 108 ( taki CC z ok. 20 postaciami wymięka prawda?) Każda postać ma swoja własna broń (czasem się powtarza typ broni ale nigdy sama broń) świetnie rozwiązana została sprawa ekwipunku, zbroje jak dawniej kupujemy, jednak broń możemy ostrzyć co mi się bardzo podobało, możemy też dodać Rune do naszej broni tak żeby np. była zatruta czy uzyskała atrybut ognia, super sprawa jak dla mnie. 

Nieco rozczarowuje muzyka, jest po prostu dobra bez fajerwerków, odgłosy w walce są dobre, a jedynym „minusem” jaki zauważyłem w oprawie dźwiękowej gry jest to ze czasem podczas walki z słabymi postaciami przygrywa nam zbyt podniosła melodyjka (ale sobie znalazłem nie ;P ) 

W grze występują 3 rodzaje walki.
1 – Normalna walka drużyna składającą się z max 6 osób (trudny wybór kogo wziąć)
2 – Walka armiami coś na wzór Tactic RPG 
3 – Walka 1 na 1, w grze będzie tylko kilka okazji na taka walkę, bardzo miła rzecz J

Co jeszcze… aha Fabuła, co to za gra z nudną fabułą?? Suikoden II opowiada wspaniałą historię o miłości, honorze, odwadze, poświeceniu, zdradzie i o tobie, bo to ty sterujesz głównym bohaterem (imię sami wybieramy) zaczynamy w obozie wojskowym z naszym najlepszym przyjacielem, po paru zdarzeniach zostajemy oskarżeniu o zdradę a po wielu wielu perypetiach jesteśmy przywódcą drugiej armii przeciwko której walczyliśmy na początku . Gra jest powiązana z częścią pierwszą oglądając screeny z Suikoden I widzę czasem te same postacie, które są w II, a i należy wspomnieć nasz bohater jest wychowankiem bohatera z dawnych czasów)

Podsumowując Suikoden II to WSPANIAŁA pozycja i dla starych wyjadaczy i dla początkujących, oferuję wspaniała grafikę, dobrą muzykę, wiele ciekawych patentów.

Ocena końcowa: 7+/10

Autor: Beherit
Data: 15 grudnia 2017, 20:41

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *