»Warsaw Games Week 2017/LifeTube Video Fest – relacja

Na Warsaw Games Week zawitałem w tym roku po raz trzeci i muszę przyznać, że targi ciągle utrzymują swój stały, wysoki poziom. Być może w przyszłości będą mogły one dorównać takim gigantom jak Gamescom bądź Tokyo Game Show, a na razie z małą grupką znajomych (znanych z pewnego Podcastu) przemierzałem hale zapełnione grami, sprzętem oraz innymi ciekawostkami i jest o czym opowiadać.

Sekcje Nintendo odwiedziłem najpierw i pierwszą produkcję, jaką miałem okazję przetestować, było Super Mario Odyssey. Będąc wielkim fanem wąsatego hydraulika, nie miałem problemu, aby poznać podstawowe sterowanie bohatera i wciągnąć się w udostępnione demko gry. Od samego początku biegałem po ulicach „New Donk City”, zbierałem poukrywane w różnych zakamarkach księżyce oraz wykonywałem dostępne zadania poboczne i przejmowałem kontrolę nad taksówkami, przechodniami i przeciwnikami. Najnowsze Mario jest przepiękne graficznie i mocno zachęca do eksplorowania świata. Muszę przyznać, że to będzie bardzo mocny kandydat na grę roku 2017.

Oczywiście nie samym Mario japońska firma stoi i zaprezentowała kilka bardzo ciekawych tytułów na Switcha i 3DSa. Oprócz dostępnych obecnie na rynku Mario + Rabbids, Metroida, Zeldy, Pokemonów, albo Fify 18 mogliśmy pograć w Fire Emblem Warriors, które przyciąga wartką akcją i może być bardzo interesującą pozycją dla fanów bitek Musou oraz serii Fire Emblem. Następna gra, która mnie porwała na stoisku Nintendo to… Just Dance 2018. Tak, jestem wieloletnim fanem serii i nigdy nie odpuszczam okazji na wspólne wygibasy przed telewizorem przy bardzo dobrej muzyce. Najnowsza odsłona, którą testowałem (i to nie tylko na Switchu), porywa przy muzyce takich znanych wykonawców jak: Katy Perry, Hatsune Miku, Ariana Grande lub Beyonce, a samych kawałków jest ponad 40. Spoglądając czasami na stanowiska z grą, muszę przyznać, że produkcja cieszyła się dość dużym zainteresowaniem graczy.


Następne stanowisko, które z wielką chęcią odwiedziłem należało do Microsoftu oraz Ubisoftu. Do ogrania dostaliśmy takie tytuły jak: Forza Motorsport 7 na Xbox One X (gra na konsoli wygląda oszałamiająco!!!), Pro Evolution Soccer 2018, Assassins Creed Origins, Age Of Empires Definitive Edition, The Crew 2, South Park Fractured but Whole, Just Dance 2018 i Far Cry 5. Jednakże chciałbym przyznać, że to właśnie ostatni wymieniony tytuł zrobił na mnie największe wrażenie, nawet pomimo chrupania przy większych potyczkach. Mieliśmy styczność z dość wczesnym demkiem, więc mam nadzieję, że do premiery gry jeszcze wiele się pozmienia. Przejdźmy do pozytywów! Sama rozgrywka została znacząco usprawniona i wykorzystano wiele funkcji zastosowanych w Far Cry Primal. Dostaliśmy towarzyszy, którzy mogą nam pomóc w likwidowaniu przeciwników, zdobywaniu amunicji oraz odkrywaniu nowych miejsc. Zauważyłem również, że poprawiono nawet takie małe bolączki jak słabo czytelna mapa znana z poprzednich odsłon gry. Miałem okazję w grze polatać, postrzelać, pojeździć wozami oraz uciekać przed wściekłym niedźwiedziem wraz z innymi NPC-ami. Szykuje się bardzo dobry shooter, który wchłonie mnie i zapewne innych graczy na wiele godzin.

Następna hala, którą odwiedziłem było skupione na grach firmy Cenega oraz Playstation. Oprócz takich tytułów jak The Evil Within 2, Shadow Of War, NBA 2K18, Dragon Ball Fighter Z oraz NekoNoKo… NiNoKuni 2 chciałbym omówić szerzej prezentację gry Wolfenstein II: The New Colossus oraz… Sonic Forces. Wolfenstein II był prezentowany w osobnym pomieszczeniu za zamkniętymi drzwiami i miałem okazję zobaczyć dość obszerny fragment rozgrywki. Musze przyznać, że nowy wolfik bardzo przypomina mi… Dooma z 2016 roku. Jest jeszcze szybszy od swojego poprzednika. Blazkowicz jest zdolny do wykańczania nazistów w bardzo spektakularny sposób, a wprowadzona modyfikacja broni pozwala na całkowicie nowe możliwości wywołania chaosu wśród wrogów. Premiera już w tym miesiącu, a ja już zacieram rączki na swój egzemplarz gry.
Z kolei Sonic Forces zachęcało młodszych graczy do zapoznania się z niebieskim jeżem. Byłem nim bardzo pozytywnie zaskoczony, demko które miałem okazję ograć było, no cóż…, szybkie. Gra dzieje się po wydarzeniach z Sonic Lost World i pozwala na ogranie poziomów Sonikiem albo stworzonym przez gracza bohaterem, który może specjalizować się w elektryczności lub w ogniu. Sam tytuł prezentuje się bajecznie i pewnie zadowoli młodszych oraz starszych fanów niebieskiego jeża.
Na stanowisku Sony kupił mnie głównie Playlink, a zwłaszcza jeden tytuł – Wiedza To Potęga, który, naśladując kultowego Buzza, zachęca graczy do wytężenia swojej mózgownicy, zadając różne pytania z dedykowanych dziedzin. To jest idealny tytuł na różne imprezy domowe przy konsoli.

Chciałbym jeszcze wspomnieć pokrótce o LifeTube, który odbywał się jednocześnie z targami oraz pozostałych atrakcjach zaoferowanych przez organizatorów. Na Life Tube Video Fest uczestnicy mieli okazje nie tylko zobaczyć swoich ulubionych youtuberów, ale też brać udział w ich autorskich atrakcjach, porozmawiać z nimi, zrobić zdjęcie czy poprosić o autograf. Koncert Cyber Mariana, pokaz magiczny Magic Of Y i przeróżne konkursy, to tylko niewielka część atrakcji festiwalu. Na hali również odbywały się zawody Rainbow 6 Siege oraz udostępniono przeróżne planszówki do wypróbowania i ewentualnego zakupu. Oprócz tego pojawiły się minikonkursy CS GO/Dirt na stoisku Saturn Polska, pogrywajki w LoLa na najnowszych sprzętach i warsztaty składania Gundamów na stoisku Gundam Polska, które bardzo ciepło pozdrawiam.

Na T-Mobile Warsaw Games Week 2017/ LifeTube Video Fest działo się bardzo dużo i typowy uczestnik w jeden dzień z pewnością nie ogarnie wszystkich dostępnych atrakcji, więc wszystkim zainteresowanym WGW 2018 sugeruje, wykupienie dwudniowych wejściówek na targi. Ja z pewnością zawitam na kolejne WGW!

Na końcu chciałbym podziękować: Podcastowi 2pady.pl, arhn.eu za wspólne przechadzanie się po halach oraz samym organizatorom WGW, za możliwość uczestnictwa w tym zacnym evencie! Zapraszam również także na fotorelację z eventu.

Autor: Mkali_Vector
Data: 3 listopada 2017, 17:59

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *