»Kolejne Japaniconowe informacje

Paź 7
komentarze 0

Kolejne informacje w sprawie Japaniconu pojawiają się niczym grzyby po deszczu. Nie przedłużając zapraszam do ich kolejnej konkretnej dawki prosto od organizatorów!

Z radością informujemy o przystąpieniu Polski do nowego europejskiego konkursu cosplay’owego. Krajowe eliminacje odbędą się już na Japaniconie 5, natomiast finał 13 czerwca 2015 w Hadze (Holandia) podczas festiwalu japońskiej popkultury Animecon. Clara Cow’s Cosplay Cup (CCCC), nazwany na cześć maskotki Animeconu, Krówki Klary, jest konkursem dla dwuosobowych drużyn. Oceniane jest wykonanie stroju oraz występ sceniczny, w proporcjach 40%:60%. Organizatorzy finału obiecują komfortowe i bezstresowe warunki występu i zakwaterowania w centrum kongresowym World Forum, szczycącym się jedną z największych sal teatralnych w Europie. Kuszą także atrakcyjną nagrodą główną – tygodniowym pobytem w nadmorskim ośrodku Kurayoshi w Japonii i udziałem w cosplay’owym festiwalu w pobliskich pięknych chińskich ogrodach (listopad 2015). Więcej informacji od organizatorów możecie znaleźć pod http://www.animecon.nl/cccc.

Ważne: ze względu na bardzo krótki okres przygotowawczy do konkursu dopuszczone są stroje już prezentowane, jednak jeśli dany duet już w nich kiedyś razem występował prezentacja sceniczna musi być nowa. Więcej informacji praktycznych na temat CCCC możecie znaleźć pod adresem http://japanicon5.miohi.pl/cosplay/cccc.

japaniconowy banner nowy

Na Japaniconie pojawi się Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej, który poprowadzi dla Was salę wypełnioną kulturowymi atrakcjami. Jest to grupa, która zrzesza fascynatów kultury Japonii z okresu XV i XVI wieku, odtwarzają stroje, elementy uzbrojenia oraz kulturę, by chociaż przez chwilę móc poczuć magiczny klimat tamtych czasów. Oto atrakcje, które przygotują na Japanicon:

  • Prezentacja miecza japońskiego – Jak wyglądała najbardziej osławiona broń samurajów? Tajniki wykuwania, budowa, konserwacja oraz znaczenie w kulturze japońskiej.
  • Seppuku – Co spowodowało, że w Japonii zapanowała moda na rytualne samobójstwa? Wyjaśnią skąd się to wzięło, jak wyglądało, jaka jest różnica między seppuku a harakiri oraz jak dokonywały tego kobiety.
  • Taniec – Ona tu jest i zatańczy dla was. A przy okazji opowie co nieco o tańcach w XV-wiecznej Japonii.
  • Wystawa – Jeśli zastanawiałeś/aś się jak wygląda zbroja, bronie lub przedmioty codziennego użytku w średniowiecznej Japonii oraz chcesz wiedzieć więcej na ten temat, to świetna okazja by zaspokoić swój głód wiedzy.
  • Rzemiosło – Tym razem plecenie. Oczywiście nie głupot, a butów i sznurów do zbroi. Może wydawać się nieciekawe, ale pozory mylą. Jak ze zwykłej nici/sznurka zrobić coś fajnego?
  • Gry i zabawy – Chcesz wiedzieć jakie rozrywki mieli ludzie zanim komputery zawładnęły naszym życiem? Przyjdź, zobacz, zagraj.
  • Dyskusja na temat rekonstrukcji – Czym jest rekonstrukcja? Dlaczego ci ludzie są tak śmiesznie ubrani? Czym to się różni od cosplay’u?

Dodatkowo na stronie imprezy pojawiły się również informacje na temat konwentowego fotostudia, imprezy J-pop, J-rock zaplanowanej na festiwalowy wieczór, a także pierwszej japaniconowej premiery: podręcznika JAPOŃSKI W GRACH I ZABAWACH od wydawnictwa Kirin.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej: http://japanicon5.miohi.pl oraz wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1488710084709365.

Autor: CELL767
Data: 7 października 2014, 15:56

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *