»Komiks Dark Souls zadebiutował w sieci

Sty 8
komentarze 4

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że powstaje komiks oparty na świecie Dark Souls II zatytułowany Dark Souls II: Into the Light. Dzisiaj miały swoją premierę pierwsze dwie strony, a każde dwie kolejne mają się pojawiać co tydzień w albumie na oficjalnym Facebooku gry, aż do jej premiery w marcu. Za graficzną stronę projektu odpowiada Simon Coleby (Judge Dredd, Rogue Trooper, The Authority), a scenariusz napisali Rob Williams (Ghost Rider, Dark X-Men, Cla$$war) i Andi Ewington (45). Drukowana wersja komiksu ma trafić do wybranych wydań gry w niektórych krajach. Opublikowane strony znajdziecie w rozwinięciu wpisu.

Autor: Nox_A15
Data: 8 stycznia 2014, 22:36

Komentarze na temat “Komiks Dark Souls zadebiutował w sieci”

 1. jesiotr pisze:

  Nie podoba mi się to. Demon/Dark Souls nie stało dialogami bo ich tam prawie nie było. Fabułę trzeba było składać ze skrawków porozrzucanych po świecie gry. I to miało moc. Japończycy co prawda w swoich rpg-ach potrafią zagadać npc-e na śmierć ale w Soulsach było wręcz odwrotnie (Soulsy wyewulowały z serii Kings Field tego samego developera- a tam to na całą grę przypadało może 5 zdań tekstu). Dlaczego więc już 2 obrazku komiksu bohater nawija jak najęty, skoro to nijak nie pasuje do klimatu tej gry? Hmm, już wiem. Trzeba grę opchnąć „hamburgerom” i Namco przykrawa lore gry do przeciętnego umysłu hamerykanina. Mam tylko nadzieję, że to tylko zabiegi okołogrowe, a sama rozgrywka zostanie po staremu (no może mogliby wrócić do systemu many z Demon Souls bo rozwiązanie z czarami ala Baldurs Gate w action RPG jakim jest Dark Souls nie sprawdza się). Choć mam pewne obawy – bo nasi żółci Bracia zapowiedzieli uczynienie gry „przystępniejszej”. Bracia Azjaci z Fromsoftware – nie po to przez lata wspierałem was jak mogłem kupując wszelkie KIngs Fieldy i dziękując za wspaniałe rpgi, kiedy to pies z kulawą nogą nie wiedział kto to jest ten cały Fromsoftware, a Wy teraz kiedy odnieśliście sukces chcecie mi pokazać du.. no mniejsza z tym umizgując się do dolarów grubego hamburgera? Oby nie – żółci Bracia, oby nie…

  • Paka pisze:

   Jak dla mnie do gry solo mogą dać do wyboru jakiś poziom trudności „casual”, niech sobie inni ludzie przejdą. Oczywiście nie dotyczy to multi, gdzie gracze nadal powinni być gotowi tylko i wyłącznie na śmierć.

  • Nox_A15 pisze:

   Sam unikam gameplay’ów jak ognia, bo nie chcę sobie psuć niespodzianek, ale z tego co słyszałem, twórcy zostali po prostu z tą „przystępnością” źle zrozumiani. Musieli sprostować swoje wypowiedzi po tym, jak wiele osób zareagowało podobnie do Ciebie. ;) A co do komiksu – każde medium rządzi się swoimi prawami. To co jest interesujące w grze, nie zadziała np. w filmie. Z chęcią poczekam i ocenię całą historię, jak już będzie kompletna.

 2. Paka pisze:

  Nie jestem wielkim fanem komiksów, ale ten oparty jest na jednej z moich ulubionych serii, więc nie może być zły. Raz na tydzień tak? No to teraz czas zapomnieć o nim do premiery, by następnie przeczytać cały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *