»Na remake FFVII wciąż nie ma co liczyć, ale może na kolejny spin-off już tak

Lut 19
komentarze 5

Niedawno w w rozmowie z redaktorem portalu Eurogamer Yoshinori Kitase po raz kolejny został zapytany o remake Final Fantasy VII i wiemy, że ciągle nie ma planów co do jego stworzenia. Brak ludzi, którzy mieliby się tym zająć i budżet są jednymi z największych przeszkód, jednak dla samego producenta dużą barierą jest wykrzesanie z siebie motywacji na takim poziomie, że byłby w stanie przyjąć na siebie tak ogromną odpowiedzialność. Dodał też, że gdyby podjął się tego zadania musiałby być to największy projekt, którym kiedykolwiek się zajmował – praca życia. Trudno dziwić się panu Kitase, rzesze ludzi chcą tego remaku, ale ciekawe ilu z nich byłoby zadowolonych z osiągniętego efektu, więc podjęcie się tego zadania jest po prostu dużym ryzykiem i narażaniem się na ewentualną falę niezadowolenia. Trudno jednak nie zauważyć, że mimo iż temat jest wałkowany już od wielu lat, zainteresowanie nim nadal jest dość duże.

Brak planów na remake (przynajmniej na razie) nie musi jednak oznaczać, że marka FFVII zostanie ostatecznie zostawiona w spokoju. Square Enix zarejestrował nazwę Shinra Company do użytku związanego z grami video. Być może firma planuje kolejny spin-off, tym razem z potężną kompanią energetyczną w roli głównej. Nie zdziwiłoby mnie gdyby był to kolejny tytuł na komórki, podobnie jak Before Crisis.

Autor: Riona
Data: 19 lutego 2014, 10:54

Komentarze na temat “Na remake FFVII wciąż nie ma co liczyć, ale może na kolejny spin-off już tak”

  1. dżefo pisze:

    liczę, że w końcu zrobią tego remake’a. CELL767 będzie miał kolejną okazję, by przezwyciężyć swój strach przed pierwszym bossem: ]

  2. Boban pisze:

    Większość treści newsa brzmi jak przetłumaczony tekst z innych portali niż słowa własne autora, brawo Rinoa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *