»Namco zapowiada Tales of Zestiria!

Gru 13
komentarze 1

Seria Tales of… obchodzi w 2015r. swoje dwudziestolecie, jest to więc na pewno doskonała okazja aby zaprezentować kolejną część, która to uczci. Zapowiedzi tej oczekiwaliśmy już od jakiegoś czasu i oto jest!  Nowa gra będzie nosiła tytuł Tales of Zestiria – słowo „zest” pochodzące z języka angielskiego  ma reprezentować pasję i entuzjazm. Spekulacje na temat nazwy pojawiły się już wcześniej, bo została ona zarejestrowana i to nie tylko w Japonii, ale także w Europie i Ameryce Północnej i zostały one potwierdzone. Co więcej, już w tym momencie wiadomo, że gra ukaże się również poza Japonią, ekskluzywnie na platformę PlayStation 3.

ToZ

Światowa premiera została potwierdzona Makoto Yoshizumi, głównego producenta serii:
„Rok 2015 to 20. rocznica istnienia franczyzy Tales of w Japonii i chciałbym z całego serca podziękować wszystkim fanom, którzy wspierali nas przez dwie ostatnie dekady. W ubiegłych latach zdobyliśmy zainteresowanie fanów nie tylko z Japonii, ale także z całego świata. Dlatego też czuję, że seria Tales of ma większy potencjał niż kiedykolwiek wcześniej. Korzystając więc z okazji, chciałbym ogłosić, że Taled of Zestiria doczeka się światowej premiery.”

W logu gry pojawił się smok, jednak nie wiadomo czy będzie on naszym wrogiem czy sprzymierzeńcem, jednak wokół tych stworów będzie obracała się fabuła. Według Hideo Baby smoki są symbolem stylu fantasy, na którym chcieliby się skupić. Hikaru Kondo ze studia Ufotable, które stworzyło OVA z Tales of Symphonia, będzie zaangażowany w proces twórczy. Postacie w grze zaprojektowali Matsumi Inomata (Graces), Kosuke Fujishima (Symphonia), Daigo Okumura (Dawn of the New World) i Minoru Iwamoto (Radiant Mythology). Na razie ujawniono dwójkę bohaterów:

  • Slay – mężczyzna o czystym sercu, który wykorzystuje swoje mentalne zdolnośći aby wkroczyć do akcji w przeróżnych sytuacjach. Głos:  Ryouhei Kimura. Projekt: Kosuke Fujishima.
  • Alicia – wypowiadająca się zwięźle kobieta-rycerz. Głos: Ai Kayano. Projekt: Daigo Okumura.

Akcja gry będzie miała miejsce w świecie, który padł ofiarą ciemności, ale któremu światło przywrócił High-Priest. Jednak po wielu wiekach pokoju ciemność powraca i tym razem nie ma bohatera, który by ją powstrzymał. Przygoda zacznie się na kontynencie Green Wood, gdzie dwa potężne narody Highland Kingdom i Laurence Empire walczą o dominację. Obydwa państwa reprezentują odmienne wyznania, kultury i dokonały dużego postępu cywilizacyjnego. Jednak jest jeden wspólny czynnik, który łączy obie nacje – wiara w tajemniczy byt znany jako Family of Heaven – niewidzialny, niedostępny, lecz mający rzekomo olbrzymią moc wpływania na świat. Ludzie się go boją, unikają, a jednocześnie czczą.

System walki ma być rozwinięciem Linear Motion Battle, usprawnionym na podstawie opinii fanów zebranych za pomocą ankiet. Więcej szczegółów na jego temat ma być ujawnionych w przyszłości.

Data premiery nie została zapowiedziana. Poniżej czeka na was trailer gry, a tutaj link do OFICJALNEJ STRONY.

Autor: Riona
Data: 13 grudnia 2013, 10:31

Komentarze na temat “Namco zapowiada Tales of Zestiria!”

  1. Paka pisze:

    Całkiem ładnie się prezentuje, chociaż mogli już myśleć o PS4. Jeżeli jeszcze fabuła da radę, to trzeba będzie się zaopatrzyć w ten tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *