»Nintendo Direct 01.04.2015

Kwi 2
komentarze 0

W dzisiejszym dniu, a raczej nocy odbył się Nintendo Direct. W tym krótkim przeglądzie zobaczycie co Japończycy sprezentowali Nam graczom. Nie obyło się bez niespodzianek, gdyż zapowiedziano m.in nowe amiiba,  pokazano gameplaye z nadchodzących produkcji oraz DLC. Więcej informacji w rozwinięciu!

 

Na pierwszy ogień poszedł nowy dodatek do Super Smash Bros. na Wii U/3DSa. Mewtwo dołącza do grywalnych postaci . Ponadto zapowiedziano, że najbliższe patche do gry przyniosą nam dodatki na dla naszych Mii fighterów itp. 

Następnie nieoczekiwanie zapowiedziano kolejną postać do SSB – Lucasa z Mother 3!

Następnie Pan Iwata zapowiedział pierwszą ciekawostkę najnowszego Directa – amiibo Touch & Play: Nintendo Classics Highlights. Aplikacja służąca do odpalania dem z klasyków Nintendo (Nesa oraz Snesa) przy pomocy amiibo. Każda sztuka, będzie zawierała różną grę, nawet w przypadku tego samego modelu Mario, bądź Toada. Pomysł fajny i z pewnością wpłynie na sprzedaż figurek.

Czas na kolejny zwiastun Mario Makera! Możemy zobaczyć kolejne możliwości edytora oraz świętować 30-lecie pociesznych dwóch hydraulików!

Następnie jedna z gier, która wygląda tak uroczo, że nie mogę przestać na nią patrzeć z zachwytem – Yoshi’s Wooly World. Dzisiaj zostało także ujawnione amiibo z wełnianym Yoshi. (Nie wiem jak Wy, ale ja muszę takiego posiadać w swojej kolekcji <3 )

Panie i panowie, prawdopodobnie shooter roku! Splatoon olśniewa swoim kolejnym trailerem i zachęca do kupna konsoli japończyków. (Osobiście powiem, że po PGA mnie przekonali, gdy mogłem dorwać się do gry osobiście).

Kolejna petarda! Gry z DSa, N64 oraz dostawa gier z Wii na Wii U. Na początku otrzymamy Mario Kart DS, Wario Ware Touched, Super Mario 64 oraz Donkey Kong 64 w VC na naszym Wii U. Z kolei na Wii pojawią się Sin & Punishment Star Successor oraz Pandora’s Tower.

A teraz petary! Jakie petary. Kolaboracja Atlus wraz z Nintendo przedstawiło pierwzy zwiastun Shin Megami Tensei X Fire Emblem. Gra wygląda przepięknie, powiem że Nintendo doczeka się własnej Persony*.

Kolejna petara na Wii U. Fatal Frame został oficjalnie zapowiedziany w Europie! Jeżeli ktoś widział poprzednie japońskie zwiastuny, będzie wiedział że jest się czym jarać :). Premiera w 2015.

Pora na 3DSa! Na pierwszy ogień, oczywiście niespodzianka dla fanów Shingeki No Kyojin, w Europie. Attack On Titan: Humanity in Chains oficjalnie w Europie na 3DSa. Z pewnością fani anime sięgną po swoje portfele!

 

Twórcy Kirbiego na 3DSa wkraczają z nowym IP. Jest to BoxBoy i jest prostą grą logiczną, w którym kierujemy chodzącym pudełkiem. Gra oferuje 150 poziomów, z których zapewne wycisną ostatnie soki z naszego mózgu. 

Jeżeli nie lubicie zbytnio wydawać pieniędzy, a posiadacie 3DSa to zapewne ucieszy was kolejna gra free2play. Pokemon Rumble World.

Następnie otrzymaliśmy nowy trailer Puzzle & Dragons Z & Super Mario Edition.

Codename S.T.E.A.M. wkroczyło z nowym trailerem. Otrzymujemy nowe informacje o ficzerach gry w N3DS oraz demko jest aktualnie dostępne.

A teraz coś na co posiadacze 3dsów zapewne czekają. Nowy trailer Fire Emblem, który przedstawia dwie różne strony konfliktu. Gracz będzie mógł się opowiedzieć za jedną z ich oferując dwie znacznie różne fabułki. Zresztą zobaczcie to sami:

Pod koniec zapowiedziano nową grę z cyklu Animal Crossing, tylko że… mamy do czynienia z Spin-offem. Animal Crossing: Happy Home Designer pozwoli udekorować nam domki. Gra będzie korzystała z specjalnych kart amiibo, oraz jest planowana w wydaniu tylko cyfrowym. Ponadto zpaowiedzaino specjalną przystawkę amiibo reader na 3DSa, 3DSa XL oraz 2DSa.

A na końcu oczekiwaliśmy jakiejś kolejnej bomby na Wii U. Nowy Metroid? F-Zero? A może Mother 4. Niestety nic z tych rzeczy, otrzymujemy DLC do Mario Kart 8.** DLC będzie zawierało mapki z Animal Crossing oraz nowe postacie do gry. Ponadto nowy update do MK8 wprowadza nową klasę o pojemności 200cc. 

I w zasadzie to tyle! Były niespodzianki i z pewnością Direct zachęcił do oszczędzania funduszy na nadchodzące produkcje. Jeżeli chcecie obejrzeć całą konferencje możecie to zrobić tutaj: 

* Tak Tak, Wiem że Persona to spin off Shin Megami Tensei.

** Powiem szczerze, że się zawiodłem :(

Autor: Mkali_Vector
Data: 2 kwietnia 2015, 23:32

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *