»Nowy Inner World na 10 urodziny serwisu!

Lis 23
komentarze 3

Dokładnie dziesięć lat temu o 22:00 nasz serwis ujrzał światło dzienne. Był 23 listopada 2003 roku. Wówczas Inner World wystartowało jako niewielka strona pasjonatów gier z gatunku jRPG (na początku traktująca głównie o serii Final Fantasy), która w zamyśle poza dostarczaniem podstawowych informacji o danych grach (jak newsy, czy opisy przejścia), zawierała także bogaty zbiór felietonów i przemyśleń na temat Waszych ulubionych tytułów. Wraz z upływem czasu, strona rozrastała się, a jej tematyka rozszerzała się o kolejne serie: Kingdom Hearts, Dragon Quest, Breath of Fire, Xeno-, czy Star Ocean. Pojawiało się również wiele produkcji nienależących do większych zbiorów.

Od początku istnienia portalu aktywnie działaliśmy w polskim fandomie japońskiej kultury popularnej i organizowaliśmy bloki programowe na polskich konwentach – od przygotowywania paneli dyskusyjnych, po organizację całych bloków programowych, przede wszystkim sal konsolowych. Wspieraliśmy m.in. konwenty w Warszawie, Łodzi (gdzie debiutowaliśmy na tym polu), Poznaniu, na Śląsku, Wrocławiu, czy Szczecinie.

Pomimo skupiania się na jRPG-ach zawsze fascynowały nas gry japońskie również z innych gatunków. Dowodem tego było chociażby przyłączenie do Inner Worldu 8 maja 2006 roku strony CastleKeeper’s Chronicles – The World of Castlevania (www.castlevania.co), w całości poświęconej jednej z największych serii gier platformowych. Nie dziwota więc, że wraz ze zbliżaniem się dziesiątej rocznicy IW postanowiliśmy poszerzyć tematykę serwisu o gry japońskie lub z japońskim rodowodem.

Jednocześnie zależało nam na tym, aby dostosować serwis do obecnych standardów i uczynić go atrakcyjniejszym dla oka. Efekty tych działań widzicie właśnie na swoich ekranach. Serwis przyjął nieco bardziej blogową formę i będzie w głównej mierze skupiał się na dostarczaniu Wam ciekawych informacji ze świata japońskich gier. Liczne materiały ze starej wersji strony będą przenoszone stopniowo.

Jednak nie możemy zapomnieć również o tym, że od zawsze integralną częścią Inner Worldu było forum dyskusyjne, które niebawem również doczeka się renowacji. Dziękujemy serdecznie wszystkim członkom naszej Społeczności oraz Redakcji – bez Was powstanie tej nowej odsłony serwisu nie byłoby możliwe.

Założyciel Inner Worldu,
Piotr Serafin

Założyciel CastleKeepera,
Adam Dębski

Autor: Zell
Data: 23 listopada 2013, 23:04

Komentarze na temat “Nowy Inner World na 10 urodziny serwisu!”

 1. Riona napisał(a):

  Że taka fota ekipy? Nie możemy odstraszać czytelników xD

 2. Madzia napisał(a):

  Przydałaby się focia do posta ;D

 3. Tarai napisał(a):

  Spóźnione sto lat dla IW :D
  Stronka elegancka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *