»O nas

dodany przez Nox_A15

„Dawno, dawno temu (czego nawet najstarsi górale nie pamiętają) powstała niewielka stronka o nazwie FF8 Poradnik… Ta niewielka stronka, która powstała w marcu 2002 roku (czasy, kiedy nie było jeszcze Gmaila, YouTube’a, czy porządnego szerokopasmowego internetu w Polsce) charakteryzowała się obszerną zawartością szczegółowych materiałów do gry Final Fantasy VIII, specyficzną grafiką oraz zasobem fanfików autorstwa Pleiades – twórczyni strony zatytułowanej Saifuu Shrine. Stronka ta sobie spokojnie egzystowała aż pewnego dnia została przyłączona do serwisu Games Force i, wyposażona w nową oprawę graficzną, ruszyła pod nazwą FF Poradnik v.2.0. Pięć miesięcy później zdecydowałem się zrealizować zupełnie nowy projekt. Efektem ciężkiej i żmudnej pracy zarówno obecnych, jak i dawnych redaktorów jest ten oto przybytek…”

…czyli The Inner World of Final Fantasy – otwarty 21 listopada 2003 r.,wyjątkowy na skalę światową portal zajmujący się tematyką jRPG, który zarówno oferuje standardowe materiały informacyjne na temat gier (czyli recenzje, poradniki, spisy, tabele etc.), jak i kładzie szczególny nacisk na wewnętrzną stronę poszczególnych produkcji, które zaliczyły się już do klasyki gier fabularnych wyprodukowanych w Kraju Kwitnącej Wiśni. Sztandarowym rozwiązaniem technicznym portalu Inner World jest podział działu każdej gry na sekcje „Inner” (zawierające recenzje, opisy i analizy charakterologiczne postaci, ciekawostki oraz felietony, w których analizowane są wątki fabularne gier) oraz „Outer” zawierające wszystko, co Czytelniczka/Czytelnik może potrzebować w trakcie przechodzenia gry (opisy przejścia gry, spisy czarów, summon’ów, uzbrojenia oraz ekwipunku, bestiariusze, opisy subquest’ów oraz mini-gier etc.). Ponadto, portal Inner World oferuje także obszerny dział download, galerię grafik komputerowych, artykuły ogólno-tematyczne, reportaże z wydarzeń kulturalnych i konwentów, na których nasza ekipa redakcyjna była obecna, a także bardzo obszerny zbiór fanfików (czyli fanowskich opowiadań) zgromadzony w dziale Fanfiction.

Podsumowując – portal The Inner World of Final Fantasy powstał z myślą o wciąż poszerzającej się kolekcji japońskich gier fabularnych, które z dzisiejszego punktu widzenia można zaliczyć do klasyki. Im więcej produkcji staje się dostępnych w naszym kraju, tym więcej inicjatyw i projektów jesteśmy w stanie zrealizować… Portal ten jest stworzony dla Ciebie – graczu jRPG – także chcielibyśmy podziękować Ci, że zdecydowałaś/eś się odwiedzić nas i skorzystać ze zgromadzonych tutaj materiałów. Zachęcamy Cię do odwiedzenia naszego FORUM INTERNETOWEGO oraz przekazania sugestii lub konstruktywnej krytyki naszym redaktorom, których lista znajduje się w dziale REDAKCJA / KONTAKT. Pamiętaj, że redakcja zawsze jest skonna słyżyć pomocą, także pytaj się jeśli natrafiłaś/eś na problem w dowolnej grze jRPG!

Całą historię portalu można prześledzić czytając ARCHIWUM NEWSÓW, w którym zgromadzone są dokładnie wszystkie newsy napisane od początku istnienia serwisu oraz KRONIKA HISTORII PORTALU INNER WORLD, w której znajduje się zapis wszystkich ważniejszych wydarzeń w historii The Inner World of Final Fantasy, Poradnika FF8 oraz FF Poradnika v.2.0… ~ Nox_A15 11.10.2012r.

INFORMACJE OGÓLNE:

Tytuł portalu:
The Inner World of Final Fantasy – Polski Portal jRPG

Data otwarcia:
23 listopada 2003 r.

Adres internetowy:
www.innerworld.pl

ISSN:
1899-3516

Redaktor naczelny:
Mateusz „Mkali_Vector” Kalicki

(C)opyright by The Inner World of Final Fantasy – Polski portal jRPG (www.innerworld.pl). Wszelkie prawa zastrzeżone / All rights reserved.