»Pokemon GO – złap Pikachu na własnym podwórku

Wrz 11
komentarze 0

Gry oparte o tzw. rzeczywistość rozszerzoną (w skrócie AR od Augmented Reality) nie cieszą się zauważalną na co dzień popularnością. To może się niedługo zmienić ze względu na zapowiedziane w tym tygodniu przez Nintendo Pokemon GO. Będzie to aplikacja na Androida i iOS-a, która ma zachęcić graczy, młodych i starszych, do wyjścia na spacer i łapania Pokemonów bez „kiszenia się” w domu. Pracuje nad nią firma Niantic.

Na konferencji prasowej, na której pokazano dołączony w rozwinięciu zwiastun gry (dedykowany pamięci Satoru Iwaty), zapowiedziano również dodatkowe akcesorium w postaci przypinanego na rękę przycisku w barwach Pokeballa. Będzie można połączyć to urządzenie z telefonem, co ma pozwolić głównie na wspólną zabawę rodziców z dziećmi – te nie będą musiały mieć smartfona w rękach, aby złapać własnego Pikachu. Ponoć będzie to działać tylko z rozszerzoną wersją gry – Pokemon GO Plus. Szczegóły nie są na razie znane.

Zwiastun, który naturalnie stara się możliwie mocno działać na wyobraźnię, sugeruje również, że będą miały miejsce wydarzenia, które będą wymagały współpracy wielu osób jednocześnie. Np. w konkretnym miejscu na świecie pojawi się Mewtwo, a gracze w okolicy będą mieli limit czasowy, aby wspólnie go pokonać i złapać. Będzie również istniała możliwość wymieniania się Pokemonami między sobą. Mówiąc krótko – na papierze wygląda to bardzo ciekawie. Zobaczymy, jak Pokemony odnajdą się w naszej rzeczywistości. ;) Premiera Pokemon GO w 2016.

Swoją drogą – pamiętacie primaaprilisowy „żart” Nintendo i Google w zeszłym roku? Nie zdziwiłbym się, gdyby poza świetną reklamą było to również badanie rynku na potrzeby Pokemon GO.

Pokemon_GO_Accessory

Autor: Nox_A15
Data: 11 września 2015, 18:47

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *