»Wywiad z producentem Drakengard 3

Mar 5
komentarze 0

W sieci pojawił się wywiad z Takamasą Shiba – producentem serii Drakengard, który traktuje o najnowszej, trzeciej części. Shiba opowiada o swoich doświadczeniach przy pracy nad tą franczyzą i o tym jak doszło do jej wskrzeszenia po ośmiu latach przerwy. Pojawia się też temat noweli, która ma być uzupełnieniem historii zawartej w grze – na oficjalnej stronie Drakengard 3 zamieszczono pierwszy rozdział w języku angielskim i w przyszłości będzie ich przybywać, więc zainteresowani powinni tam co jakiś czas zaglądać. (Wywiad znajdziecie w rozwinięciu newsa.)

Drakengard 3 jest prequelem pierwszej części i według producenta jest bardziej dynamiczna od swoich poprzedniczek. Gra przenosi nas do świata, w którym sześć sióstr znanych jako Intoners sprowadziły na ziemię pokój dzięki swoim zdolnością manipulowania magią za pomocą pieśni. Harmonia jednak zostaje zaburzona kiedy najstarsza z sióstr – Zero – próbuje zamordować pozostałe z pomocą swojego smoczego towarzysza Mikhaila. Wraz z postępem fabuły gracze rzucą się w wir walki i odkryją prawdziwe intencje Zero.

Gra będzie miała swoją premierę w Europie 21 maja tego roku i co ciekawe – tylko w wersji cyfrowej. Koledzy z Ameryki Północnej poczekają dzień krócej, bo u nich gra trafi do sprzedaży 20 maja, ponadto będą mieli możliwość zakupienia gry na fizycznym nośniku, również w wersji kolekcjonerskiej.

Autor: Riona
Data: 5 marca 2014, 20:29

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *