»Zapraszamy na Magnificon EXPO 2015

Maj 14
komentarze 0

Już od paru lat zapraszamy Was na Magnificon, nie inaczej jest tym razem. Myślę, że będziecie się świetnie bawić na tym konwencie. My też tam będziemy i ręczymy, że będzie grubo, w końcu wysyłamy tam naszych najtęższych redaktorów. Tymczasem jak co nius o patronacie zostawiam Wam do lektury słowo od organizatorów.

Witajcie :)

Do największego festiwalu kultury japońskiej w Polsce pozostało tylko kilkanaście dni. Pora podsumować co czeka Was pod koniec maja.

Fani cosplayu będą wniebowzięci. Przygotowaliśmy dla nich dwa konkursy krajowych eliminacji do EuroCosplay z finałami w Paryżu oraz do Cosplay World Masters w Porto. W tym roku Polacy będą mieli bardzo solidną obsadę. Dla osób chcących zdominować krajowy rynek przygotowaliśmy konkurs Cosplay Standard. Doceniamy także osoby, które zaczynają dopiero swoją przygodę z kreowaniem siebie na postaci z gier, anime i specjalnie dla nich przygotowaliśmy zawody Cosplay Debiut.

Nasz festiwal odwiedzą także znane postaci z europejskiego cosplayu. Będziemy gościć m.in. Tine Marie Riis z Norwegii, Leona Chiro z Włoch, Majo z Finlandii. Towarzyszyć im będzie dobrze wszystkim już znany Jakub „Zel” Kołecki.

Była mowa o Europie to teraz pora na resztę świata. :) Czym byłby festiwal kultury japońskiej bez przedstawicieli Kraju Kwitnącej Wiśni. W tym roku mamy dla was aż trzy koncerty. Daleki Wschód będą reprezentować Mika Kobayashi i Tezya. Polskiej sceny koncertowej będzie bronić zespół CYAN inc.

Na Magnificonie nie zabraknie także premier nowych mang. Studio JG zaprezentuje „Monster Musume No Iru Nichijou”. Wydawnictwo Kotori natomiast przedstawi Wam trzeci, ostatni tom „Lalkarza” autorstwa Katarzyny Lisowskiej.

To nie koniec atrakcji i wspaniałych gości! Na Magnificonie pojawi się także Pan Rysownik oraz Grey Cat z „Koty to zło”. Ponadto obecnością zaszczyci nas twórca wielu serii filmików i komiksów Jakub „Dem” Dębski. Po raz pierwszy także będziecie mogli zobaczyć Pokaz Mody Loliciej.

Jeśli dalej Wam mało, to wiedzcie, że będzie także masa innych atrakcji, jak turnieje w gry konsolowe, wiedzówki z mangi i anime, panele dyskusyjne, karaoke i inne imprezy.

29-31 maja 2015 KRAKÓW – musisz tam być! Bilety do nabycia już od 25 zł. Rezerwacji możecie dokonywać poprzez system Nagato, lub bezpośrednio na miejscu.

Autor: CELL767
Data: 14 maja 2015, 14:07

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *